Makinë me prerje lazer me rezistencë të gjithanshme - Seria TS4210

Përshkrim i shkurtër:


Detaje të Produktit

Etiketat e produkteve

Makinë e gjithanshme e zvogëlimit të rezistencës për qark të hollë dhe të trashë filmi

Makina për prerjen me lazer të serive TS4210 është projektuar dhe zhvilluar nga SharpSpeed ​​Precision (Një kompani vartëse 100% e mbajtur e JCZ)për tregun funksional të zvogëlimit. Mund të kryejë prerje precize me lazer në parametrat përkatës të qarqeve të ndryshme të filmit të hollë / filmit të trashë. Shtë i përshtatshëm për zvogëlimin me lazer të sensorëve të presionit, sensorëve aktualë, sensorëve fotoelektrik, ngarkuesve, zbutësve dhe produkteve të tjera.

Karakteristikat kryesore

◆ Pajisjet mund të realizojnë rregullimin e saktë të parametrave të qarkut të integruar, siç janë rezistenca, voltazhi, rryma, cikli, frekuenca, etj;
System Sistemi i vetë-zhvilluar i matjes me shumë kanale (deri në 96 kanale), saktësi të lartë, shpejtësi të lartë, të qëndrueshme dhe të besueshme; i zbatueshëm për një shumëllojshmëri materialesh filmi të trashë;
◆ Mund të përputhet me specifikime të ndryshme të lidhësit të bordit të sondës, në përputhje me të gjitha llojet e bordit standard të sondës; Struktura matëse e sondës fluturuese është e rregullueshme për të përmbushur nevojat e veçanta të akordimit;
Mod Modul X / Y me precizion të lartë me strukturën e platformës pirëse pneumatike për të përmbushur kërkesat e madhësive të ndryshme të produktit dhe platforma e fiksimit ka një kënd dhe lartësi të rregullueshme të rrotullimit;
◆ Ka të drejta të pavarura të pronësisë intelektuale të softuerit të zvogëlimit, me një ndërfaqe miqësore për përdoruesit dhe të lehtë për tu përdorur. Dhe sistemi me bosht të përbashkët CCD për rreshtimin automatik është gjithashtu i integruar.
Function Funksion fleksibël dhe i thjeshtë vetë-programues për të përmbushur kërkesat e personalizuara të zvogëlimit, i lehtë për tu ruajtur, rikujtuar, modifikuar, i cili ka përmirësuar shumë efikasitetin e prodhimit në masë;
◆ Një larmi e llojeve të prerjes së rregullueshme të prerjes së rezistencës: thikë e vetme, thikë L, sipërfaqe e fshirë, thikë U dhe mënyrë e rastësishme e pikëzimit për të përmbushur një sërë kërkesash të procesit.
◆ Ai mbështet importin dhe eksportin e të dhënave të zvogëlimit, i cili është i përshtatshëm për përpunimin e prodhimit dhe menaxhimin e kontrollit të cilësisë;
Is Rezervohet ndërfaqja e zgjerimit GPIB, e cila mund të lidhet me pajisje matëse të jashtme për funksione të tjera;
Mechanism equippedshtë i pajisur mekanizmi automatik i ngarkimit dhe shkarkimit, i cili përmirëson shumë efikasitetin e prodhimit në masë;

Foto e produktit

Pyetjet e shpeshta

A mund të personalizohet makina për prerje?

Po. Makineria është 100% e zhvilluar dhe prodhuar nga vetja dhe ne pranojmë projekte OEM dhe ODM.

Cili është versioni i fundit i EZCAD2?

Versioni i fundit i EZCAD2 është EZCAD2.14.11, i cili do të jetë versioni përfundimtar, duke bërë që JCZ të ndalojë azhurnimin e EZCAD2 në 2016. Të gjitha teknologjitë e reja do të shtohen vetëm në EZCAD3.

Specifikimet

Sistemi i Matjes
Diapazoni i zvogëlimit 1.0 - 1.0MΩ (rezistencë e lartë dhe e ulët opsionale)
Prerja e prerjes 3 0.3%
Matja e precizionit Rezistencë e ulët (< 50Ω): ± 0,02% (± 0,5% / R)
Rezistencë mesatare: ± 0,02%
Rezistencë e lartë (> 50Ω): ± 0,02% (± 0,1% / M)
Parametrat optikë
Gjatësia e valës me lazer 1064nm (532nm & 355nm opsional)
Sistemi i skanimit Koka e skanimit me saktësi të lartë dhe shpejtësi.
Fusha e punës 100 * 100 mm
Rezolucioni preciz 1.5um
Përsëritni saktësinë e pozicionimit 2.5um
Madhësia e rrezes 20-30um
Të tjerët
Kanali i Kartës Matëse Makina maksimale 96
Softueri O / S WIN7 / 10
Furnizimi me energji elektrike 110V / 220V, 50 / 60Hz
Presioni i gazit 0.4-0.6Mpa
Temperatura e funksionimit 24 ± 4
Madhësia e makinës 1845 * 1420 * 1825 mm

Manuali i Produktit

Makinë për zvogëlimin me lazer
Softueri i zvogëlimit me lazer
Sistemi i matjes së zvogëlimit me lazer
Makinë për zvogëlimin me lazer
Softueri i zvogëlimit me lazer
Sistemi i matjes së zvogëlimit me lazer

  • E mëparshme:
  • Tjetra: