Seria RAYCUS MOPA Kinë | 20W | 60W | 100W |

Përshkrim i shkurtër:


 • Çmimi i njësisë: E negociueshme
 • Kushtet e pagesës: 100% paraprakisht
 • Metoda e pagesës: T / T, Paypal, Kartë krediti ...
 • Vendi i Origjines: Kina
 • Detaje të Produktit

  Etiketat e produkteve

  Laser me fije pulsuese Raycus MOPA 20W 30W 50W 100W

  Lazeri i ngushtë i impulsit (i quajtur ndryshe MOPA) i lansuar nga RaycusLaser ka fuqi mesatare të lartë (20-100W), fuqi të lartë të pikut (≤15kW), një larmi gjerësish impuls 2-350 nn, diapazon rregullues të përsëritjes (10-1000kHz) , koha e zgjidhjes së impulsit të shkurtër dhe gjerësia e impulsit mund të modifikohen në kohë reale ...
  Shtë një zgjedhje ideale për aplikime industriale në fushën e fotovoltaikës diellore, prerjes së filmit, prerjes së materialit të fletës, saldimit, pastrimit të sipërfaqes së materialit, shënjimit të saktë, gdhendjes në thellësi të materialit dhe aplikimeve të tjera industriale.

  Karakteristikat

  1. Ndërfaqja standarde e kontrollit, me pajtueshmëri të lartë.
  2. Gjerësia e pulsit e rregullueshme.
  3. Gjerësi të ndryshme impulsive opsionale.
  4. Ftohja e ajrit.
  5. Cilësia e rrezes së lartë.
  6. Koha e shkurtër e gjenerimit të impulsit.
  7. Diapazon i gjerë frekuence.

  Zbatime tipike

  1. Prerja me lazer e filmit
  2. Shenja precize me lazer
  3. Pastrimi preciz me lazer
  4. Shënimi me lazer me ngjyra
  5. Tekstrimi me lazer
  6. Nxirja e aluminit anodik.
  7. Shkrimi me lazer

  Pse të blesh nga JCZ?

  1. Mbyllni partneritetin me Raycus

  Në partneritet me Raycus, ne kemi një çmim dhe shërbim ekskluziv.

  2. Çmimi Konkurrues

  JCZ merr çmimin ekskluziv më të ulët si një partner i ngushtë, me qindra lazer të porositur çdo vit. Prandaj, klientëve mund t'u ofrohet një çmim konkurrues.

  3. Shërbimi me një ndalesë

  Alwaysshtë gjithmonë një problem i dhimbjes së kokës për klientët nëse pjesët kryesore si një kontrollues lazer, galvo, lazer janë nga furnizues të ndryshëm kur kanë nevojë për mbështetje. Blerja e të gjitha pjesëve kryesore nga një furnizues i besueshëm duket se është zgjidhja më e mirë dhe padyshim, JCZ është opsioni më i mirë.

  4. Shërbimi i personalizuar

  JCZ nuk është një kompani tregtare, ne kemi më shumë se 70 inxhinierë profesionistë lazer, elektrikë, softuerësh dhe 30+ punëtorë me përvojë në departamentin e prodhimit. Shërbimet e personalizuara si inspektimi i personalizuar, para-instalimet elektrike dhe montimi janë në dispozicion.

  Pyetjet e shpeshta

  A janë integruar drita e parashikimit dhe zgjeruesi i rrezes?

  Optionshtë opsionale , Ju lutemi ndani aplikacionin tuaj dhe inxhinieri ynë do t'ju sugjerojë se cili zgjerues do të jetë i përshtatshëm.

  Cili është ndryshimi midis lazerit raycus të serive MB, QB dhe QE?

  1. MB është burim lazeri i serisë mopa.

  2.QB dhe QE janë të njëjta, por vëllimi është i ndryshëm.

  Specifikimet

  Model RFL-P20MB RFL-P60M RFL-P100M
  Prona optike
  Fuqia Nominale 20 60 100
  Gjatësia e valës qendrore (nm) 1064
  PërsëritjaFrekuenca Range (kHz) 10-1000 20-1000
  OutputPowerStabiliteti <3% <5%
  Karakteristikat e rezultateve
  OutputBeamDiameter (mm) 7 + 1 6.5 1
  M2 <1.3 <1.6
  Polarizimi Shteti E rastësishme
  Gjerësia e pulsit (ns) 2-350
  I përshtatshëm
  10-350
  Max. SinglePulseEnergy (mJ) 0,5 1
  DorëzimiKablloGjatësia (m) 2 (i personalizueshëm)
  Karakteristikat elektrike
  Furnizimi me energji (VDC) 24
  PowerRange (96) 10 ~ 100
  Konsumi i energjisë (W) 150 350 450
  Karakteristikat e Tjera
  Përmasat (mm) (gjerësia "lartësia" thellësia) 215X290X95 260X340X120 360X390X123
  Ftohja I ftohur në ajër
  Temperatura e funksionimit (C) 0-40

  Dimensioni i produktit

  RFL-P20MB
  RFL-P60M
  RFL-P100M
  RFL-P20MB

  RAYCUS P20MB

  RFL-P60M

  RAYCUS P60M

  RFL-P100M

  RAYCUS P100M LASER


 • E mëparshme:
 • Tjetra: