Ласерски машини за резервни делови за обележувач, гравер, секач

 • F-theta Laser Scanning Lens | 355nm | 532nm | 1064nm…

  Леќи за ласер со ласер F-theta | 355nm | 532nm | 1064nm

  Леќа со скенирање со ласер F-theta со фузиран силициум диоксид и оптичко стакло, 1064nm, 355nm, 532nm, 10600nm… Стандардната серија на рамни леќи за скенирање е дизајнирана да одговара на повеќето индустриски апликации за обележување на пазарот. Стандардната леќа го опфаќа опсегот на бранова должина од ултравиолетово (УВ) до инфрацрвено (IR) и фокусните должини се движат од 63мм до 1450мм. Спецификација на сликата на производот 355nm фузирана силика 532nm оптичко стакло 1064nm фузирана силика 1064nm оптички стакло ...
 • Telecentric F-theta Scanning Lens China | 355nm | 532nm | 1064nm…

  Телецентричен објектив за скенирање Ф-тета Кина | 355nm | 532nm | 1064nm

  Телецентричен ласерски F-theta леќа сплотена силициум диоксид и оптичко стакло, 1064nm, 355nm, 532nm, 10600nm слој агол на видното поле. Како резултат, заобленоста, униформноста (X-оска, Y-оска насока) и нормалноста (Z-оска насока) на фокусната точка можат значително да се подобрат во текот на целата ширина на обележувањето. Ова е причината зошто телецентричниот ѓ ...
 • EZCAD2 Interface | SDK | API | Software Library | MarkEzd.dll File

  Интерфејс EZCAD2 | SDK | API | Софтверска библиотека | Датотека MarkEzd.dll

  EZCAD софтверска библиотека | SDK | API | Датотека MarkEzd.dll Со комплет за развој на софтвер EZCAD, клиентите можат да ги интегрираат повеќето функции на EZCAD2 во нивниот сопствен софтвер или да развијат нов ласерски софтвер како EZCAD2 за индустриска автоматизација или прилагодена опрема, широко користен во индустриска ласерска обработка на галво како обележување, гравирање, гравирање, заварување, сечење… Стандарден список со функции Уред lmc1_Cloxxx Затворен Lmc контролер lmc1_Inixxx Почетен контролер lmc1_Inixxx Ini ...
 • SLM | SLS | SLA 3D Laser Printing Software China

  SLM | SLS | Софтвер за 3D ласерско печатење SLA во Кина

  Системот за контрола на ласерскиот печатач JCZ 3D содржи софтвер (SLA софтвер / SLS / SLML библиотека) и хардвер (контролер за 3D печатење DLC-3DP), што може да се примени на SLA, SLS и SLM 3D печатач, со ниска цена и голема компатибилност.
 • EZCAD2 Laser Marking Software

  Софтвер за ласерско обележување EZCAD2

  EZCAD2 ласерски и Галво контролен софтвер за ласерско обележување, гравирање, гравирање, сечење, заварување software Софтверот EZCAD2 работи со контролорот на сериите LMC: LMCV4 (интерфејс USB2.0) или LMCPCIE (интерфејс PCI-E). Лансиран е во 2004 година и сега е еден од најпопуларните софтвер за контрола на ласер и галво особено во индустријата за ласерско обележување. Со соодветен контролер, тој е компатибилен со повеќето индустриски ласери на пазарот: влакна, CO2, UV, Green UV и дигитален ласер ...
 • Laser Galvo Marking Control Software EZCAD3

  Софтвер за контрола на ласерско галво обележување EZCAD3

  EZCAD3 ласерски и софтвер за контрола на галво за ласерско обележување, гравирање, гравирање, сечење, заварување… EZCAD3 работи со ласерски контролер од серија DLC2, со можност за контрола на повеќето типови ласери (влакна, CO2, UV, зелена, YAG, пикосекунда, фемосекунда… ) на пазарот, со брендови како IPG, Coherent, Rofin, Raycus, Max Photonics, JPT, Reci и Dawei… Што се однесува до ласерската контрола на галво, до јануари 2020 година, таа е компатибилна со 2D и 3D ласерско галво со XY2-100 и Протокол SL2-100, од ​​...
 • 2D/3D Laser and Galvo Controller – DLC Series EZCAD3

  2D / 3D ласерски и Галво контролер - DLC серија EZCAD3

  Ласерска и Галво контролорна табла за 2D и 3D ласерско обележување и други апликации со серијата Galvo DLC2 е новата генерација на ласерски контролер развиена од JCZ, која работи со софтвер EZCAD3. Може директно да го контролира ласерот со влакна на пазарот, а другите видови ласерски извори како што се CO2, UV, Green, Picosecond и Femtosecond исто така може да се контролираат преку мала табла за интерфејс. Исто така е компатибилен со ласерски галво скенер со 2 оски и 3Д оска и со XY2-100 и со S ...
 • PCIE Interface Laser and Galvo Controller LMCPCIE Series

  PCIE интерфејс ласер и Galvo контролер LMCPCIE серија

  Ласерски и Galvo контролер за интерфејс PCIE за ласерско обележување, гравирање, гравирање interface PCI-E интерфејс ласер и галво контролер ја поврзува матичната плоча на индустриски компјутер директно, што значително ја подобрува стабилноста на врската. Овој контролер е широко опремен со ласерска опрема со галво (обележување, гравура, заварување, сечење, гравирање for) за автоматски производни линии. Слики со производи Најчесто поставувани прашања Спецификации ...
 • SLM | SLA | SLS 3D Laser Printing Controller China

  SLM | SLA | SLS 3D контролер за ласерско печатење Кина

  3D контролер за ласерско печатење за SLM, SLS, SLA S DLC-3DP контролер за 3D ласерско печатење е развиен за SLM, SLS и SLA. Може да контролира ласерски скенери за галво со XY2-100 (16-битни), XY2-100 (18-битни), SL2-100 (20-битни) и повеќето видови ласери на пазарот како влакна, СО2, УВ, ЈАГ, QCW, SPI… Спецификации на примероци Апликација SLA 、 SLS Метод на поврзување USB2.0 Поддршка на ласер CO2 、 влакна 、 УВ 、 SPI 、 QCW… скенирање Т ...
 • Laser and Galvo Controller LMCV4 Series EZCAD2

  Ласерски и Галво контролер LMCV4 серија EZCAD2

  Ласерски и Галво контролер за ласерско обележување, гравирање, гравирање, заварување, сечење laser ласерскиот контролер од серијата LMCV4 работи со софтвер EZCAD2 преку USB2.0. Тој е еден од најпопуларните ласери и галво контролери на пазарот, со конкурентна цена и висока стабилност. Компатибилен е со повеќето индустриски ласерски извори како влакна, УВ, СО2 и зелена боја. Може да се контролира главата со ласерски галво скенер со протокол XY2-100. Широко е усвоен од глобалните интегратори на ласерските системи за ...
 • 5 Axis Mould Laser Surface Texturing Machine China

  5 машина за оска со ласер со површина за текстурирање во Кина

  Машина за ласер за текстурирање со висока прецизност, спецификации на 5 оски Модел LEM удар X-оска 1100 mm Y-оска 750 mm Z-оска 440 mm B-оска -60 ° до ﹢ 60 ° C-оска 360 ° Работна маса Димензија 630 * 630 / φ900 Максимален капацитет за полнење (KG) 1000 Ласерска моќност на ласер 100W Точност на локацијата на оската X-оска 0,01 mm Y-оска 0,01 mm Z-оска 0,01 mm B-оска 7 ″ C-оска 8 ″ Точност на преселување на оската X-оска 0,008 mm Y-оска ...
 • Versatile Resistor Laser Trimming Machine – TS4210 Series

  Разновидна машина за ласер за сечење со отпор - серија TS4210

  Разновидна машина за отсекување отпор за тенок и густ филмски круг Машина за ласер за сечење на сериите TS4210 е дизајнирана и развиена од SharpSpeed ​​Precision (100% подредена компанија на JCZ) за функционален пазар на кастри. Може да изврши прецизно ласерско сечење на релевантните параметри на различните интегрални кола со тенок филм / дебел филм. Погоден е за ласерско сечење на сензори за притисок, сензори за струја, фотоелектрични сензори, полначи, придушувачи и други производи. М ...
 • Potentiometer/Position Sensor Laser Trimming Machine China – TS4410 Series

  Потенциометар / сензор за позиција Ласерска машина за сечење Кина - TS4410 серија

  Машина за ласер за потенциометар / сензор за положба - TS4410 висока прецизност Машината за ласер за сечење на потенциометар / сензор за поместување на серијата TS4410 е развиена за пазарот на отпорен потенциометар и сензор за линеарно поместување. Прецизната машина за ласер со прецизност не само што може да ја намали линеарноста на отпорникот, туку и да ја намали апсолутната отпорност на отпорникот истовремено. Оваа опрема е широко користена за ласерско сечење на сите видови прецизни ...
 • Ultraviolet (UV) Laser 355nm- JPT Seal 3W 5W 10W 15W

  Ултравиолетово (УВ) ласер 355nm- JPT заптивка 3W 5W 10W 15W

  JPT UV ласерски заптивки Серија 355nm, 3W, 5W Споредете со IR ласер, процесот на UV ласер е директен прекин на хемиската врска на објектот, процесот генерира многу помалку топлина за да се минимизира термичкиот ефект, обработениот материјал се претвори во ниво на атом , намалете ја контаминацијата до животната средина. Карактеристиката на УВ ласерот е пократка во бранова должина, мала големина на самото место, интензивна енергија, високо решение, добро е за прецизно обележување, барање на тесна ширина на линијата, висококвалитетно обележување, помалку термички ефект, исто така со ...
 • Ultraviolet (UV) Laser 355nm- JPT Lark 3W Air Cooling

  Ултравиолетово (УВ) ласер 355nm- JPT лак 3W ладење на воздухот

  JPT UV Laser Lark Series 355nm, 3W, Air Cooling Lark-355-3A е најновиот УВ производ од серијата Lark, кој усвојува метод на термичко управување комбинирајќи дисипација на топлина со спроводливост и дисипација на топлина со конвекција на воздухот. Во споредба со Seal-355-3S, тој не бара вода за ладење. Споредувајќи се со другите брендови, во однос на оптичките параметри, ширината на пулсот е потесна (<18ns @ 40 KHZ), фреквенцијата на повторување е поголема (40KHZ), квалитетот на зракот е подобар (M2.21.2) и повисокиот точки на струја .. .
 • Ultraviolet (UV) Laser 355nm- Huaray Maple 3W Air Cooling

  Ултравиолетово (УВ) ласер 355nm- Ладење на воздухот Huaray Maple 3W

  Huaray UV ласер 355nm 3W Ладилник за ладење на воздухот е ладно ласер со мала моќност наносекунда со тесен пулсен ширина на ултравиолетово, кој е компактен по големина и лесен по тежина. Вентилаторот се става во шуплината за да се распушти топлината веднаш без ладење на вода. Екстремно тесната ширина на пулсот може да работи совршено на многу ситни површини за да ги исполни висококвалитетните барања за ласерска обработка. УВ ласерот од серија јаворов Huaray е широко користен во прецизно обележување на индустријата 3C, домашни апарати, електронски производ ...
 • Ultraviolet (UV) Laser 355nm- Huaray China Polar 3W, 5W, 10W Water Cooling

  Ултравиолетово (УВ) ласер 355nm- Ладење на вода Huaray China Polar 3W, 5W, 10W

  Извор на ласер Huaray UV (Ултравиолетово) 355nm 3W, 5W, 12W Ладење на вода УН ласерите од наносекундата од серијата Poplar нудат нов дизајн „сè во едно“, што е лесен за интеграција. Може да се постигнат тесни ширини на пулсот на високи фреквенции, мало термичко влијание врз рабовите на обработка и висока ефикасност. Во исто време со функција за промена на тројна фреквенција, што може ефикасно да го продолжи животот на ласерот. И изборна функција за следење преку Интернет за исполнување на бараните услови за индустриски процес ...
 • MOPA Fiber Laser – JPT LP 20W 30W 50W 60W 100W

  Ласер со влакна MOPA - JPT LP 20W 30W 50W 60W 100W

  JPT MOPA извор на ласер со ласер LP серија 20W, 30W, 50W, 60W, 100W Серијата JPT LP е ласер со влакна што користи главна конфигурација на засилувачот на моќност на осцилаторот (MOPA), со висококвалитетни ласерски карактеристики и добри можности за контрола на обликот на пулсот. Во споредба со ласерите со Q-прекинувачки влакна, ласерите од серијата LP имаат поголема флексибилност, можат да постигнат поширок опсег на прилагодување на фреквенцијата и да имаат поголема точност на контролата. Во споредба со производите од серијата М, изворот на семе користи компензација на бранова форма, т ...
 • MOPA Fiber Laser – JPT M1 20W 30W

  Ласер со влакна MOPA - JPT M1 20W 30W

  JPT MOPA ласерски извор на ласер M1 серија 20W, 30W JPT M1 серија MOPA ласер е влезно ниво на ласер со пулсова влакна MOPA. споредување со сериите LP и другите ласери со пулсно влакна со Q-прекинувач. Има поголем опсег на прилагодлива фреквенција, а ширината на пулсот е прилагодлива. Широко се користи за обработка на метална површина, слој за лупење, црно обележување на алумина, обележување на боја во полу-спроводливост и електронска индустрија. Зошто да купите од JCZ? 1. Стратешко партнерство со ЈПТ Како стратешки партнер, ...
 • MOPA Fiber Laser – JPT M6 20W 30W 70W

  Ласер со влакна MOPA - JPT M6 20W 30W 70W

  EZCAD2 е сигурен ласерски софтвер за ласерска (влакна, УВ, СО2, зелена) и галво (XY2-100 протокална) контрола, широко користен за ласерско обележување, гравирање, гравирање, заварување и машини за сечење.
 • MOPA Fiber Laser China- JPT M7 20W-200W

  Ласер со влакна MOPA Кина- JPT M7 20W-200W

  JPT MOPA извор на ласер со пулсирачки влакна M7 серија 20W, 30W, 60W, 100W, 200W Ласерот од серијата JPT M7 е ласер со висока моќност со влакна што користи главна конфигурација на засилувачот на моќноста на осцилаторот. Има совршени карактеристики на ласерот и добри способности за контрола на пулсната форма. Во споредба со ласерот со вклучен Q влакно, пулсната фреквенција и ширината на пулсот на ласерот MOPA влакна се независно контролирани. Со прилагодување и совпаѓање на двата ласерски параметри, постојан излез на струја со висок врв и широк ...
 • Q-Switched Pulsed Fiber Laser – Raycus RFL 20W | 30W | 50W | 100W |

  Q-вклучен ласер со импулсни влакна - Raycus RFL 20W | 30W | 50W | 100W |

  Raycus Q-вклучен ласер со импулсни влакна 20W, 30W, 50W, 100W Сериската ласерска пулсерна влакна со 10-100W Q-вклучена ласер лансирана од Raycus Laser е ласер за обележување и микро-обработка од индустриско одделение, развиен од Raycus Laser. Оваа серија на импулсни ласери имаат карактеристики на висока врвна моќност, висока енергија на еден пулс и изборна големина на дијаметарот на самото место. Тие можат да бидат широко користени за ласерско обележување, прецизна обработка, графичко гравирање на неметално, златно, сребро, бакар, алуминиум со голема инверзија, ...
 • RAYCUS MOPA Series China |20W|60W|100W|

  Серија RAYCUS MOPA Кина | 20W | 60W | 100W |

  Raycus MOPA ласер со импулсни влакна 20W 30W 50W 100W Тесниот пулс (исто така наречен MOPA) ласер со влакна лансиран од RaycusLaser има висока просечна моќност (20-100W), висока врвна моќност (≤15kW), разновидност на пулсни ширини од 2-350n, прилагодлив опсег на фреквенција на повторување (10-1000kHz), кратко време на решавање на пулсот и ширината на пулсот може да се модифицираат во реално време… Тоа е идеален избор за индустриски апликации во областа на соларни фотоволтаици, сечење на филм, сечење на материјал, заварување , материјална ...
 • High Power Q-Switched Pulsed Fiber Laser – Raycus RFL 100W-1000W

  Ласер со пулсирачки влакна со моќност Q-вклучен - Raycus RFL 100W-1000W

  Висока моќност Лајсер со пулсирачки влакна Raycus Q-вклучен 100W, 200W, 300W, 500W, 1000W Новата серија на ласерски ласерски производи со голема моќност пуштени во продажба од Raycus е со висока просечна моќност (100-1000W), висока единечна пулсна енергија, униформа дистрибуција на енергија на самото место, практична употреба и бесплатно одржување и сл. Тоа е идеја за индустриски апликации во третман на површинска мувла, производство на автомобили, бродска индустрија, петрохемиски и индустрии за производство на гумени гуми… Зошто да купувате од ...
 • 2 Axis Laser Galvo Scanner GO7 Series China

  2 оска ласерски скенер за галво серија GO7 Кина

  16 бита дигитален ласерски галванометар со XY оска е со голема прецизност, голема брзина и ниска цена, широко користен на разни видови ласерска опрема со галво како ласерско обележување, заварување, сечење, гравура, гравирање ...
 • Cyclops 2 Axis Laser Galvo Scanner Head with CCD GO7S

  Глава на скенер за ласер Галво на Cyclops со 2 оски со CCD GO7S

  Глава на ласерско галво Cyclops 2D со CCD за преглед Глава на ласерски галво скенер од серија GO9 е со целосен дигитален двигател и сензор за висока прецизност, широко користен за ласерско обележување, гравирање, гравирање, сечење, заварување is Тој е со опционален протокол XY2-100 (16 бита и 18 бита), SL2-100 (20 бита) и обложено огледало со бранова должина 355nm, 532nm, 1064nm… Најчесто поставувани прашања Слики на производот Спецификација на моделот GO7S-A бранова должина 355nm, 532 ...
 • 3D Laser Galvo Scan Head China with XYZ Axis – GO3D-T

  3D ласерска главо за скенирање на галво во Кина со оска XYZ - GO3D-T

  GO3D-T 3 Axis XYZ динамично фокусирање на ласерско скенер Галво Глава за ласерско обележување и други апликации Главата на скенер за ласер 3Д ласер GO3-T серија е со оската XYZ. Оската Z работи како менувач на фокусот, што ќе го смени работното растојание помеѓу леќата од ф-тета и предметите според висината на објектот. Со работа со контролорот DLC2-M4-3D и софтверот EZCAD3, ласерската обработка како обележување може да се направи лесно и ефикасно. Слики на производи ...
 • SCANLAB BasicCube/ScanCube China 2 Axis Laser Galvo Scanner Head

  Глава на скенер Галво со ласер SCANLAB BasicCube / ScanCube Кина

  SCANLAB BasicCube, SCANcube, SCANcubeⅢ, intelSCAN Galvo скенер SCANLAB ласерските галво-скенери глави на скенери обезбедуваат одлична моќност и одличен квалитет на производот во пакетот со најмала големина. Успешната функција на главата на скенерот galvo во серијата intellicube® ја комбинира успешната платформа SCANcube® интелигенција®. Има запечатување, водоотпорно и отпорно на прашина, мала големина, компактна и цврста, одлична моќност и супер стабилна изведба, што обезбедува континуирано и без проблеми работење ...
 • 3D Dynamic Focusing Laser Galvo Scanner Head | Without F-theta

  3D динамично фокусирање на ласерско скенер Галво Глава | Без Ф-тета

  Глава за скенирање на ласерско галво 3 оски XYZ без леќа со ф-тета за големо поле 2D и 3D обележување на површина, сечење laser 3D ласерско лавско динамично фокусирање се применува на ласерско сечење, ласерско пишување, заварување, дупчење, производство на додатоци, текстура на мувла, релјефно гравирање , автоматско отстранување на материјалот од центарот. Достапен ласерски ресурс: 355, 532,1064,10640nm итн. Спецификација на слика на производ 20 серии 30 серии 50 серии 20 серии 20 серии 20 серии ...
 • SLA 3D UV Laser Printer Machine With Resin China

  SLA 3D УВ ласерски машина за печатење со смола Кина

  3Д машина за печатење со УВ ласер со стереолитографија со додатоци за производство на адитиви со лекување на светло за лекување со смола (SLA) е 3Д технологија за печатење со голема брзина и прецизност Ултравиолетовиот ласер и течниот ултравиолетово лекување на фотосензитивен полимер, фотосензитивна смола, се користат за печатење делови. Контролирајќи го скенирањето на ласерскиот сноп на површината на течната смола, површината на течната смола се зацврстува за да формира пресечен филм на скенираните делови. По зацврстување на еден слој, слој течност повторно ...
12 Следно> >> Страна 1/2