Производител и фабрика за приспособена машина за ласерско обележување OEM во Кина

 • Potentiometer/Position Sensor Laser Trimming Machine China – TS4410 Series

  Потенциометар/Машина за отсекување со ласерски сензор за позиција Кина – Серија TS4410

  Ласерска машина за тример со потенциометар / сензор за положба – TS4410 висока прецизност Машината за ласерско отсекување потенциометар/сензор за поместување од серијата TS4410 е развиена за пазарот со резистивни потенциометри и сензори за линеарно поместување.Машината за прецизно ласерско отсекување не е способна само да ја намали линеарноста на отпорот, туку и да го намали апсолутниот отпор на отпорникот во исто време.Оваа опрема е широко користена за ласерско отсекување на сите видови прецизни ...
 • China QCW Metal Laser Welding Machine

  Кина QCW Метално ласерско заварување машина

  75W 150W 300W 450W 600W квази континуирано брановиден ласер со влакна за метално заварување Машината за заварување од серијата JCZ QCW главно се користи за заварување на уреди со прецизност 3C, медицински ендоскоп, прецизен мотор за мобилен телефон, парче од батерии и други тенки листови 70W50W30W1, Квази континуирано IPG или Raycus ласер.Тој, исто така, интегрира систем за контрола на ласерско скенирање и механизам за разделување на зракот со голема брзина за да се постигне високо-канално заварување со голема брзина.Главни карактеристики ● Квалитетно високо светло квази...
 • 5 Axis Mould Laser Surface Texturing Machine China

  Машина за текстура на површината со ласерски калапи со 5 оски Кина

  Машина за текстура со ласер со висока прецизност на калапи со 5 оски Спецификации на лист со параметри LEM400 LEM800 LEM1200 LEM6000 удар X-оска 940mm 1100mm 1390mm 4200mm Y-оска 620mm 750mm Z-оска 620mm 750mm-60mm3-0mm 60mm 60mm 60mm 50mm ~+60° -60°~+60° -60°~+60° C-оска 360 360° 360° 360° Димензија на работната маса(mm) 400×400/Φ495 630×630/Φ900 800×800/Max1200 .Капацитет на полнење(Kg) 350 1000 2000 ~ Ласерска моќност на ласер(W) 100 100 100 100 Точност на А...
 • Thin/Thick Film Resistor Laser Trimming Machine – TS4210 Series China

  Машина за ласерско кастрење со отпорник на тенок/дебел филм – Серија TS4210 Кина

  Разновидна машина за сечење отпорник за кола со тенок и дебел филм TS4210 машината за ласерско отсекување е дизајнирана и развиена од SharpSpeed ​​Precision (100% подредена компанија на JCZ) за функционалниот пазар на кастри.Може да изврши прецизно ласерско отсекување на релевантните параметри на различни интегрирани кола со тенок/дебел филм.Погоден е за ласерско отсекување на сензори за притисок, сензори за струја, фотоелектрични сензори, полначи, атенуатори и други производи.М...
 • China SLA 3D UV Laser Printer Machine With Resin

  Кина SLA 3D УВ ласерски печатач машина со смола

  Машина за 3D УВ ласерско печатење со стереолитографија за производство на адитиви со стереолитографија со излечива смола (SLA) е тип на метод за производство на адитиви со ултравиолетова ласерска светлина од 355 nm.Го користи скенерот galvo за да рефлектира УВ ласерски зрак за да ја согорува излечивата смола селективно слој по слој за да ја направи цврста.Спецификација за слика на производот